کارگاه آموزش کنترل ذهنمقالات کارگاهی

مدیریت ذهن : پنج قدم چهارم حکومت بر ذهن

در گام قبلي ۴ قدم سوم در گام قبلي ۴ قدم سوم در راستاي موفقيت در کنترل ذهن و شناخت ذهن را خدمتتون بيان کردم و در اين مطلب ميخواهم ۵ قدم چهارم براي مدیریت ذهن و مديريت ذهن شما را خدمتتون بيان کنم پس با من باشيد و تا آخر همراه آمو

  • نام دوره : کارگاه آموزشی شناخت و تسلط بر ذهن و پرورش ذهن خلاق

  • پیش نیاز های این مطلب : حکمرانی بر ذهن:چهار قدم سوم برای رسیدن به کنترل ذهن

  • زمان تخمینی مطالعه : ۱۱دقیقه

  • فایل pdf جهت دانلود : ندارد

  • وضعیت مقاله : تکمیل شده

  • وضعیت دسترسی کامل مقاله : مختص کاربران ویژه

قدم اول

پایان هر چیزی را در ذهن خود ببینید:

سعی کنید در اتفاقات و امور مهم، سخت، بحرانی، و تعیین کننده زندگی خود که برای آن تلاش کرده اید یا برایتان ناخواسته پیش‌آمده و درون آن قرارگرفته‌اید به طور آگاهانه پایان آن را همه جوره ببینید هم مثبت هم منفی ؛ نترسید از اینکه نتایج محتمل را تجسم کنید.

مدیریت ذهن
مثلا قصد دارید در یک آزمون مهم زندگی مثل کنکور یا استخدام شرکت کنید حتما و حتما در کنار تلاش و برنامه ریزی مستمری که برای رسیدن به پیروزی می‌کنید تمام احتمالات ممکن در نتیجه نهایی را در ذهن خود ببیند.
نگذارید هیچ احتمالی باشد که شما متصور نشده‌اید.

همیشه در هر روندی متغیرهایی وجود دارند که در اختیار ما نیستند و ما کنترلی بر آنها نداریم و گاهاً در مسیر انتخاب‌های ما قرار گرفته و نتیجه ای به جز آن چیزی که می‌خواهیم و هدف‌گذاری کرده‌ایم را رقم می‌زنند.

اگر خود را با رویارویی با این نتایج که مطلوب ما نیستند از قبل آماده نکنیم شوکه می‌شویم و از لحاظ روانی دچار آشفتگی و یاس شده و چه بسا انگیزۀ خود را برای اهداف بعدی از دست بدهیم.

وقتی خدای نکرده یکی از نزدیکان و عزیزانمان دچار بیماری مزمن و سختی می‌شوند باید با حفظ روحیۀ تلاش برای درمان و امیدواری به بهبودی همیشه این احتمال را هم ببینیم که ممکن است آن فرد خدای ناکرده از این بیماری تلف شده و از دنیا برود.

نترسید به ذهن آوردن چنین احتمالی باعث نمی‌شود که شما آن نتیجه را خلق کنید.

بلکه به شما کمک می‌کندذهناً آمادگی مواجه شدن با پیشامدهای ممکن را داشته باشید تا در صورت وقوع به هم نریزید و مدیریت ذهن خود را از دست نداده و در عین حال به سایر نزدیکان در تحمل این نتیجه سخت و دشوار کمک کنید تا این سختی و مصیبت را رد کرده و به تعادل برسید.

این قسمت از محتوا مخصوص اعضای ویژه سایت می باشد. لطفا اگر قبلا ثبت نام کرده اید وارد پنل کاربری خود شده و اشتراک مورد نیاز خود را تهیه کنید.
برچسب ها

رسول صفاری

گاهی با دویدن برای رسیدن به کسی ، نفسی برای ماندن در کنار او نخواهی داشت... پس با کسی بمان که نصف راه را دویده باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 2 = 1

بستن
بستن