کارگاه آموزش زبان بدن

آشنایی با کارگاه آموزش زبان بدن

آشنایی اجمالی با کارگاه زبان بدن

فریب‌خوردن، دست انداخته شدن، گول خوردن یا فقط یک دروغ ساده شنیدن برای همه اتفاق می‌افتد.

فرقی نمی‌کند چقدر باهوش باشید، چه سنی و چقدر ثروت داشته باشید یا چقدر مشهور باشید؛ تقریباً همه در زندگی به شیوه‌های مختلف یک‌بار قربانی یک دروغ‌گو شده‌اند که یا حقیقت را پنهان کرده است یا اطلاعات غلط به آن‌ها داده است.

اگر آن‌قدر بدشانس بوده‌اید که در تجارت فریب خورده‌اید؛ پولتان را بالا کشیده‌اند؛ با انتشار دروغ به شما خیانت کرده‌اند؛ نامزد، شوهر یا زنتان را گول زده‌اند؛ در اینترنت فریب خورده‌اید یا کسی با جا زدن خود به‌جای دیگری فریبتان داده است، آسوده باشید و بدانید که شما تنها نیستید.

  • نام دوره : کارگاه آموزشی آشنایی با زبان بدن

  • پیش نیاز های این مطلب : ندارد

  • زمان تخمینی مطالعه : ۶ دقیقه

  • پادکست صوتی : دارد

  • وضعیت آموزش : تکمیل شده

  • وضعیت دسترسی کامل آموزش : برای عموم آزاد

وقتی متوجه می‌شوید کسی که زمانی به او اعتماد داشتید، عشق می‌ورزیدید یا مورد احترام شما بود فریبتان داده است، احساسات قوی مختلفی در شما ایجاد می‌شود.

این احساسات و هیجانات شامل شوکه شدن، دلشکسته شدن، غمگین شدن، افسرده شدن و خشمگین شدن است و بعضی اوقات هم همه این احساسات با هم شکل می‌گیرند.

(حال خواندن نداری؟ اشکالی نداره بصورت صوتی این مطلبو گوش کن)

شما در حیرت می‌مانید که واقعاً به چه کسی می‌توانید اعتماد کنید یا اصلاً می‌توانید دوباره به کسی اعتماد کنید یا نه ؟

حتی شاید به عقل و درایت خودتان نیز تردید کنید و ممکن است خود را سرزنش کنید و دائم از خودتان بپرسید که چرا نتوانستید نشانه‌های دروغ‌گویی را در طرف مقابل تشخیص دهید.

اما اگر بخواهیم واقع‌بینانه صحبت کنیم، چطور می‌توانستیم این علائم را ببینیم درحالی‌که نمی‌دانستیم باید دنبال چه نشانه‌هایی بگردیم؟

چطور می‌توانستید بفهمید که همسرتان شما را فریب می‌دهد، خواستگاری که در اینترنت با او آشنا شده‌اید ریاکار و فریب‌کار است، مستخدم خانه از شما دزدی می‌کند یا پرستار بچه کار خود را به‌درستی انجام نمی‌دهد؟

از کجا می‌توانید بفهمید رئیستان وقتی می‌گوید کارتان عالی است نمی‌خواهد فردای آن روز شما را اخراج کند؟ چطور می‌توانستید بفهمید که همکارتان پشت سر شما بدگویی می‌کند یا کارمندتان دزدی می‌کند؟

پل اکمن، پژوهشگر پیشگام این حوزه، در دانشگاه کالیفرنیای سان‌فرانسیسکو، روی دوازده هزار تن تحقیق کرد. او دریافت فقط کمی بیشتر از پنجاه درصد آن‌ها می‌توانند تشخیص دهند دیگری دروغ می‌گوید

بنابراین احتمال تشخیص اینکه دیگری دروغ می‌گوید بالا نیست؛ اما وقتی بلد باشید چطور بعضی علائم دروغ را تشخیص دهید، میزان این احتمال بالا می‌رود.

هدف من از برگزاری این کارگاه بالا بردن میزان این احتمال است. من به شما آموزش می‌دهم چطور با استفاده از احساسات درونی خودتان، دروغ‌گویی دیگران را تشخیص دهید. به بیان دقیق‌تر، به شما نشان می‌دهم دنبال چه علائم فریب‌کاری در زبان بدن، زبان صورت (حالات و حرکات)، الگوهای صدا و درنهایت الگوهای صحبت‌کردن باشید. (چطور حرف خود را می‌زنند یا در فضای اینترنت چطور می‌نویسند.)

خبرسازهای دروغگو

هنگام دیدن عکس‌های خبرسازهایی که در حال دروغ‌گویی و فریب هستند، علائم خاص فریب‌کاری در ذهن شما نقش می‌بندد.

ترفند های زبان بدن
شما کلماتی را می‌خوانید که حین مصاحبه‌ها یا شهادت‌ها می‌گویند و به روشن‌کردن فریب‌کاری آن‌ها کمک می‌کند. شما خواهید توانست زبان بدن و علائم چهره را تشخیص دهید که پیش از این از آن‌ها غافل بودید.

حالا علائم و حرکات افراد در زمان دروغ‌گفتن برای شما معنی دارند.

شما دیگر عکس‌ها را با نگاهی جدید و از زاویه‌ای جدید می‌بینید. برای نمونه متوجه نکات ظریف در حالات چهره و حرکات بدنِ رئیس‌جمهور کلینتون می‌شوید و وقتی با عصبانیت از انگشت اشاره استفاده می‌کند و می‌گوید که من با آن زن ـ خانم لوینسکی ـ رابطه جنسی نداشتم، بهترین علائم فریب‌کاری را در صدای او متوجه می‌شوید. شما علائم فریب‌کاری را در سایر سیاستمداران هم خواهید دید؛

کارگاه آموزش زبان بدن

شما لحظاتی را کشف خواهید کرد که مجرم‌های مختلف در اخبار دروغ می‌گویند. شما می‌توانید با توجه به خصلت‌های این مجرم‌های بی‌وجدان، از الگوهای فریب‌کاری و دروغگویی در بدترین دروغ‌گوها، یعنی افراد جامعه‌ستیز، تصویری به دست بیاورید. شما خواهید توانست زبان بدن و چهره ورزشکاران بدنام را بررسی کنید که دروغ گفتند.

شما با نگاه کردن به عکس‌های زوج‌های مشهور می‌توانید تشخیص دهید که آیا در رابطه خود مشکل دارند یا نه ؟

ممکن است زوجی مشهور به رسانه‌ها بگویند که رابطه آن‌ها خوب است، اما شما به‌وضوح در زبان بدن و حالات چهره آن‌ها ببینید که داستان چیزی دیگر است.

شما لحظه دقیقی را خواهید دید که خبرسازها فریب و دروغ را نشان می‌دهند.

عرق کردن لب بالا، نیمه‌باز شدن چشم‌ها، چانهٔ فشرده، سر مایل‌شده یا استفاده از انگشت اشاره به شما کمک می‌کند به‌راحتی علائم خاص فریب‌کاری را در افرادی تشخیص دهید که با آن‌ها زندگی، بازی یا تجارت می‌کنید.

از کارگاه زبان بدن چه باید بخواهید

این کارگاه به سه بخش تقسیم شده است :

در بخش اول یاد می‌گیرید وقتی کسی به شما دروغ می‌گوید از نظر هیجانی چه اتفاقاتی برای شما می‌افتد و هوشیار بودن در این زمان‌های چالش‌برانگیز چقدر مهم است.

زمان و چگونگی آغاز دروغ‌گویی را کشف خواهید کرد و اینکه چطور دروغ‌گویی بخش مهم رشد یک فرد معمولی و نرمال می‌شود.

شما خواهید آموخت چرا حیوانات، کودکان، نوجوانان و افراد بالغ دروغ می‌گویند و چه نوع دروغ‌هایی می‌گویند. شما خواهید فهمید دروغ‌های مصلحتی کوچک و حتی دروغ‌های بزرگ‌تر چطور می‌توانند مثبت باشند و تأثیرات مفید بگذارند. همچنین خواهید دید دروغ گفتن چطور زندگی‌ها را متلاشی می‌کند.

شناخت دروغ در فضای مجازی
شما می‌توانید دروغ‌گوهای عادتی ( سوءاستفاده‌کنندگان از احساسات افراد از طریق اینترنت، فریب‌کاران اینترنتی و حتی جامعه‌ستیزها ) را بشناسید و به دلیل اینکه نمی‌توانید از طریق اینترنت فرد مقابل را ببینید یا صدای او را بشنوید، نکته‌هایی را خواهید آموخت تا با استفاده از آن‌ها فریب‌کاری احتمالی را در نوشتار افراد تشخیص دهید. این بخش علائمی را معرفی می‌کند که هنگام فعالیت اجتماعی یا کسب‌وکار آنلاین به کار شما می‌آید.

بخش دوم این کارگاه تصویری کلی از دروغگو به شما ارائه می‌دهد. شما اهمیت زمینه، اعتماد به احساس درونی و گوش‌دادن به علائم زبان بدن خودتان را متوجه خواهید شد و خواهید دانست که ممکن است همه این‌ها نشانه این باشد که کسی در حال دروغ‌گفتن به شماست.

خواهید آموخت دنبال چه علائمی در زبان بدن، حالات چهره، صدا و الگوهای صحبت فرد دروغگو باشید.

شما با شناختن علائم دروغ‌گویی که در بدن فرد (سر، چشمان، بینی، دهان، لب‌ها، چانه، دندان‌ها، گوش‌ها، مو، پوست، بازوها، دستان، سینه، حالت ایستادن، ران‌ها و پاها) وجود دارند، خواهید آموخت چطور دروغ را تشخیص دهید.

زبان بدن
خواهید آموخت با شناخت الگوهای صحبت، چگونه الگوهای صدایی و انتخاب کلمات دروغ را تشخیص دهید. کلمات و جملات کلیدی و علائم ارتباطی‌ای را خواهید آموخت که اغلب دروغگوها در نوشته‌ها و گفته‌های خود به کار می‌برند.

حتی خواهید آموخت چطور از همه این تکنیک‌ها برای شناخت خطرناک‌ترین دروغ‌گوها، یعنی افراد جامعه‌ستیز، استفاده کنید.

بخش سوم این کارگاه دارای چندین زیرشاخه است که بیشتر ، از علائم زبان بدن بصورت کلی بحث خواهد کرد و توجه چندانی به خصوص افراد دروغگو ندارد بلکه تمام حرکات بدن را برای شما تفسیر میکند تا شما متوجه بشوید که هر فردی الان در چه حس و حالی هست.

دوباره هرگز!

امروزه شما نمی‌توانید دوست، دشمن، راستگو و دروغ‌گو را به‌طور دقیق تشخیص دهید. برای جلب اعتماد هنگامی که می‌خواهید ماشین بخرید، وارد یک کسب‌وکار جدید شوید، در شغل خودتان از دیگران پیشی بگیرید، همسری مناسب پیدا کنید، به زندگی با همسرتان ادامه بدهید یا نه و مطمئن شوید فرزندانتان در فعالیت‌های غیرقانونی شرکت ندارند، راهی به‌جز مشاهده دقیق وجود ندارد.

شبکه های اجتماعی
باید بدانید که آیا خبرسازهایی مثل نامزدهای پیروز انتخابات حقیقت را می‌گویند یا نه و ازآنجاکه بخش زیادی از زندگی اجتماعی و کار شما به‌صورت آنلاین است، اگر نتوانید دروغ‌گوهای سایبری را بشناسید، مزیتی بزرگ را از دست داده‌اید.

بعد از گذراندن کارگاه زبان بدن، هیچ‌گاه از این جملات استفاده نخواهید کرد:

«ای وای من ندیدمش، من فریب خوردم، سرم کلاه رفت یا کسی از من سوءاستفاده کرد.»

از این به‌بعد، می‌توانید علائم تصویری و صوتی فریب‌کاری را به‌موقع ببینید و دیگر هرگز در دام یک دروغ‌گو نیفتید.

منو ببر به قسمت بعدی کارگاه زبان بدن

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

44 − = 40

بستن
بستن