کارگاه آموزش زبان بدن

دروغگوهای مجازی: ۷ نشانه اول برای شناختن دروغگوهای مجازی

۷ نشانه اول دروغگوهای مجازی و سایبری

اگر می‌خواهید آنلاین کسی را ببینید یا از طریق اینترنت تجارت کنید، باید هوشیار باشید.
تحقیقات نشان داده است که بیشتر مردم وقتی آنلاین هستند دروغ می‌گویند. آن‌ها دروغ می‌گویند تا دیگران را به خود جذب کنند. آن‌ها توجه شما را می‌خواهند تا به اهداف خود برسند.

یک تحقیق نشان داد که هشتاد درصد مردم هنگام تعیین قرار ملاقات آنلاین، در مورد یک یا چند ویژگی فیزیکی خود مثل سن، قد و وزن دروغ می‌گویند.

زنان بیشتر از مردان در مورد سن و وزن خود دروغ می‌گویند و مردان بیشتر تمایل دارند در مورد قد، شغل، موقعیت اجتماعی و ثروت دروغ بگویند.

مطالعه‌ای دیگر نشان داده است که سی درصد مردم در مورد عکس‌هایی که ارسال می‌کنند راست نمی‌گویند.

در ادامه ۱۴نشانه ذکر می‌شوند که به شما کمک می‌کند تا دروغ‌گوها و کلاهبرداران آنلاین را بشناسید و برای همیشه از شَر آن‌ها خلاص شوید.

( ۷ نشانه را در این قسمت خدمت شما بیان میکنم و ۷ نشانه باقیمانده را در قسمت بعدی کارگاه زبان بدن بیان خواهم کرد.)

  • نام دوره : کارگاه آموزشی آشنایی با زبان بدن

  • پیش نیاز های این مطلب : ۸ دلیلی که باعث دروغ گفتن بهم میشود

  • زمان تخمینی مطالعه : ۷ دقیقه

  • پادکست صوتی : بزودی در همین صفحه قرار می گیرد

  • وضعیت آموزش : تکمیل شده

  • وضعیت دسترسی کامل آموزش : برای عموم آزاد

به نظر می‌رسد خوبی زیاد مؤثر است

اگر کسی به شما پیشنهادی تجاری بدهد که بیش از حد خوب به نظر می‌رسد، به‌طور مثال به دست آوردن پول در خواب یا کسب درآمد یک سال در عرض چند ماه، بدانید که احتمالاً می‌خواهد سر شما کلاه بگذارد.

اگر کسی به شما گفت که اعتبار یا تجربه لازم ندارید، احتمالاً برای شما دامی پهن کرده است.

وقتی ایمیلی به‌دست‌تان رسید که یک آشنای قدیمی برای شما میلیون‌ها دلار پول به ارث گذاشته است و برای اینکه پول به حسابتان واریز شود، فقط به اطلاعات بانکی شما احتیاج دارند، بلافاصله ایمیل را پاک کنید.

اگر کسی برای شما ایمیل فرستاد که در یک کشور خارجی گیر افتاده است و پول ندارد و فقط شما می‌توانید با واریز مبلغی پول به او کمک کنید، این کار را نکنید.

او دلایل متعددی می‌آورد که چرا از میان این همه آدم به شما پناه آورده است تا به او کمک کنید؛ اما گول او را نخورید.
یکی از دلایلی که در کشورهای مختلف سفارت وجود دارد،کمک به افرادی است که در این شرایط گیر افتاده‌اند.

شاید فکر کنید اگر به کسی که نیازمند است کمک کنید، فردی نیکوکار هستید؛ اما گاهی اوقات بعد از انجام این کار متوجه می‌شوید که سرتان کلاه رفته است.

خنده‌دار به نظر می‌رسد، اما از تعدادِ افرادی که در سراسر دنیا در این دام‌ها افتاده‌اند، متعجب خواهید شد.

 آن‌ها بسیار سریع به شما اظهار عشق می‌کنند

اگر در یک وب‌سایت آنلاین همسریابی کسی را ملاقات کردید که سریع به شما اظهار عشق کرد و گفت می‌خواهد شما مادر فرزندان او باشید، از آنجا فرار کنید.

فریب و دروغگویی در فضای مجازی
او چیزی از شما می‌خواهد؛ اما مطمئناً عشق نیست! این نوع کلاهبرداران شاید با گفتن اینکه می‌خواهند شما را ببینند اما پول ندارند، بخواهند نظر شما را جلب کنند؛ اما درواقع می‌گویند که پول بلیت آن‌ها را بدهید.

اگر به او پول بدهید مطمئن باشید که دیگر نه پولتان را خواهید دید نه این عاشق دلباخته را. او پولتان را برمی‌دارد و فرار می‌کند.

اگر کسی که با او تازه و به‌صورت آنلاین آشنا شدید به شما بگوید که می‌خواهد شما را به یک کشور خارجی ببرد و برنامه‌هایی برای آینده مشترک دارد، باید مواظب باشید و تا می‌توانید از او فاصله بگیرید.

افرادی مانند این فرد بسیار نیازمندند و احتمالاً برای داشتن یک رابطه با کسی، دنبال خیالات ایده‌آل خود هستند، فرقی هم نمی‌کند این فرد کی باشد.

این‌ها ترفندهایی هستند برای اینکه شما را در دام بیندازند و وارد این رابطه دروغین و ساختگی کنند.

متأسفانه افراد این‌چنینی معمولاً بسیار سریع ناپدید می‌شوند یا می‌مانند تا پول بیشتری از شما دربیاورند.

ممکن است از نظر شما این رابطه عاشقانه باشد و آینده‌ای خوب در انتظارتان باشد؛ اما برای او این یک بازی است و فقط به امروز مربوط می‌شود.

داستان‌های غم‌انگیز و اندوه‌بارِ قربانی‌های همیشگی

کسانی که به‌صورت آنلاین ملاقات می‌کنید و برایتان داستان‌های غم‌انگیز در مورد سختی‌ها و بلاهای زندگی خود تعریف می‌کنند و برای عمل جراحی فرزند خود به پول نیاز فوری دارند، به احتمال زیاد می‌خواهند شما را فریب دهند.

وقتی بدون اینکه شما را بشناسند تمام بلاهایی را تعریف می‌کنند که سرشان آمده است، امیدوارند تحت تأثیر قرار بگیرید و به آن‌ها کمک کنید.

به‌جای این کار دکمه حذف را بزنید و به او توجه نکنید. اگر پروفایلی را خواندید که شامل اتفاقات تأسف‌بار است (فردی که در یتیم‌خانه بزرگ شده است، در شش‌سالگی رهایش کرده‌اند، همسرش هم او را رها کرده یا مرده است)؛

احتمالاً صاحب آن دنبال به دام انداختن فردی احساسی و دلسوز است که بتواند از او سوءاستفاده کند. اگر این‌قدر ساده هستید که دستش را برای یاری می‌گیرید، مطمئن باشید که دست شما را آن‌قدر می‌کشد تا شما را با خود به پایین بکشد.

خط قرمز دیگر، فردی است که به شما می‌گوید چطور همه با او نادرست برخورد کرده‌اند. انگار همیشه قربانی بوده است و دیگران باید برای شرایط او ملامت شوند.

تناقض‌های متعدد

وقتی به‌صورت آنلاین با کسی آشنا می‌شوید، به یکدستی گفته‌هایش دقت کنید. اگر ابتدا چیزی به شما گفت و بعد از مدتی حتی کمی حرف خود را تغییر داد، بدانید که احتمالاً به شما دروغ می‌گوید.

بنابراین اگر کسی به شما بگوید که فرزند ندارد و سه هفته بعد بگوید تصمیم دارد پسرش را به دیدن یک بازی بِبَرد، این نشانه بدی است.

اگر از این افراد سؤالی بپرسید و بعد آن را دوباره طوری دیگر بپرسید، اغلب جوابی متفاوت خواهید شنید.

این خط قرمزی است که نشان می‌دهد باید از این فرد فاصله بگیرید. هشدار باعث آماده شدن به‌موقع می‌شود.

تمسخر، سخنان زشت و ترسناک

فردی که رابطه سایبری را به شکل زننده شروع می‌کند، جملات تهاجمی و خصومت‌آمیز به کار می‌برد یا اگر با او موافق نباشید شما را تحقیر می‌کند و در مورد موضوعی مغرور است؛

احتمالاً نامطمئن و در بهترین شرایط بی‌عاطفه است و ممکن است حتی فردی آشفته و ناراحت باشد.

چنین افرادی ممکن است با لحن خصومت‌آمیز از پروفایل و عکس شما انتقاد کنند، ازاین‌رو بدانید که آن‌ها به‌راحتی عصبانی می‌شوند و می‌رنجند و این نوع رفتار تقصیر شما نیست!

آن‌ها می‌خواهند با کوچک کردن شما از نگرانی‌های شما بهره‌برداری کنند. برای مثال شاید به شما بگویند که صورت‌تان زیباست، اما اگر چند کیلو از وزنتان کم می‌کردید، زیباتر می‌شدید.

در این شرایط اگر دلسردی نشان دهید یا برای ظاهرتان عذر بیاورید به‌جای اینکه بگویید از وزن خود راضی هستید، نقطه‌ضعف شما را پیدا و از آن بهره‌برداری می‌کنند.

شما باید با جدیت از بخش‌های ترسناک، پنهان و تاریک پرهیز کنید. اگر کسی شما را تهدید می‌کند، مهم نیست تهدیدش چقدر کوچک است و حتی شاید با یک خنده هم تمام شود، اما مراقب باشید و دکمه حذف را بزنید.

 جزئیات بیش از حد

کسی که در جواب سؤالات ساده جزئیات بسیار ارائه می‌دهد، اطلاعات زیاد در پروفایل خود می‌گذارد و در ارتباطاتش هم بیش از اندازه اطلاعات می‌دهد، احتمالاً وقت آزادش زیاد است؛

دروغگویی در فضای مجازی
اما یک امکان دیگر این است که در حال داستان‌نویسی است. اگر او جریان ذهنی خود را به شکل جریانی آزاد و رها بنویسد، می‌توانید رازها یا دروغ‌هایی را پیدا کنید که ناخواسته در این نوشته‌ها آشکار می‌شوند، بنابراین به تمام کلماتی که می‌بینید دقت کنید و دنبال تناقض‌ها بگردید.

علاوه‌بر این، اگر همه چیز را بیرون می‌ریزد و هیچ چیز را نگه نمی‌دارد، احتمالاً هیچ حد و حدودی برای خود قائل نیست و عقل و شعور درست و حسابی ندارد.

پاسخ‌های کوتاه و رک یا سؤالات بیش از حد

اما برعکس، اگر پاسخ‌های یک فرد فقط شامل چند کلمه باشد و ارتباطی بسیار کوتاه برقرار شود، احتمالاً او هنگام صحبت با شما چند کار دیگر هم انجام می‌دهد.

شاید با فردی دیگر به‌صورت آنلاین صحبت می‌کند، شاید هم چیزی بدتر را پنهان می‌کند و شاید این حرکت نشانه بی‌علاقگی او به شماست.

بیشتر مردم هنگام صحبت کردن گاه و بیگاه تپق می‌زنند یا تردید می‌کنند؛ اما این مسئله در ارتباطات نوشتاری نباید اتفاق بیفتد.

اگر کسی درباره خودش به‌سختی اطلاعات می‌دهد، احتمالاً چیزی را پنهان می‌کند. همچنین اگر کسی با سؤالات زیاد شما را به ستوه می‌آورد، اما وقتی از او سؤال می‌پرسید درست جواب نمی‌دهد، نشانه خوبی نیست.

اگر او در مورد زندگی شخصی و کاری شما سؤالات زیاد می‌پرسد، احتمالاً می‌خواهد بداند که آیا شما جایی یا کسی را می‌شناسید که احتمالاً به دردش بخورد.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 1 = 5

بستن
بستن