کارگاه آموزش زبان بدن

۷ نشانه دوم دروغگوهای سایبری و مجازی

هفت نشانه دوم برای شناخت دروغگوهای مجازی و سایبری

در این قسمت قصد داریم ۷ نشانه دوم افرادی که در اینترنت دروغ می گویند را خدمت شما عرض کنم.

 انتقاد از خود به‌شوخی

اگر کسی در پروفایلش یا در ارتباط با شما می‌گوید که دختر بدی است، حرف او را باور کنید.
او اطلاعاتی مهم به شما می‌دهد و به این اطلاعات بی‌اعتنا نباشید. صبر نکنید تا بعد متوجه شوید که آیا در ارزیابی‌اش اشتباه می‌کند یا نه.

او متواضع یا شوخ‌طبع نیست، صداقت کامل دارد. بسیاری از جمله‌های منفی که با صداهای نشان‌دهنده حالت خنده می‌آیند، مانند «ها ها» یا «قاه قاه»، حقایقی هستند که نباید از آن‌ها غفلت کرد.

اگر کسی تهدید کرد که خود را می‌کشد یا شما را به قتل می‌رساند، این تهدید را جدی بگیرید، زیرا اکثر مردم معمولی حتی به‌شوخی هم آشنایان خود را این گونه تهدید نمی‌کنند.

مرکز بیش از حد بر دارایی‌ها

وقتی پروفایل کسی را می‌خوانید یا با او در حال مکاتبه هستید، دقت کنید که فرد به پول یا دارایی‌های خود، مثل چیزهای گران‌قیمت، میزان پس‌انداز و درآمدش چند بار اشاره می‌کند.

اگر به نظر می‌رسد بیش از اندازه بر پول یا نداشتن پول تمرکز کرده است، درواقع درباره پراهمیت‌ترین چیز در ذهنش صحبت می‌کند.

اگر به شما می‌گوید آرزو داشته است که پول کافی برای انجام کاری را داشته باشد یا زمانی سخت و دشوار را می‌گذراند، بدانید که دنبال پول یا کسی می‌گردد تا هزینه‌های او را بپردازد.

اگر کسی از شما پول بخواهد یا راه‌های سریع پول درآوردن را به شما بگوید، بدانید در پی این است که به کیف پول یا حساب بانکی شما دست پیدا کند.

نصیحت من به شما این است که بدون هیچ تردیدی از این فرد دوری کنید.

خودپسندی و خودشیفتگی

اگر تمام جملات یک فرد با «من» شروع می‌شوند و نوشته‌های او پر است از «مالِ من»، حدس بزنید اولویت اول در زندگی او چه کسی است؟ خودش.

نشانه دیگر خودپسندی این است که فرد تعداد زیادی عکس از خودش پخش کند. شما فقط به اندازه یک مخاطب عام ارزش دارید.

همچنین اگر مکالمه یک‌طرفه است طوری که او هیچ سؤالی درباره شما نمی‌پرسد، فعالانه گوش نمی‌دهد و نظرات شما را رد می‌کند یا نادیده می‌گیرد، به‌زودی با مشکل مواجه خواهید شد.

املا و گرامر ضعیف

همه ما ممکن است اشتباهات گرامری و املایی داشته باشیم؛ اما اگر این خطاها پشت سر هم و زیاد باشند، می‌تواند نشانه مشکلاتی مانند اختلال در خواندن و نوشتن باشد.

شاید این مسئله برای بسیاری از افراد مهم نباشد، چون بیشتر افراد باهوش و خلاق در خواندن و نوشتن مشکل داشته‌اند؛ اما این مسئله می‌تواند نشانه نداشتن تحصیلات رسمی باشد که برای کسی که ادعای داشتن مدرک دانشگاهی دارد نشانه خوبی نیست.

اسامی یا القاب عجیب و غریب

نامی که یک فرد برای خود در اینترنت انتخاب می‌کند یا آدرس ایمیل او، می‌تواند نشانه این باشد که او خود را چگونه می‌بینید، چگونه دوست دارد دیده شود و چه چیز برای او اهمیت دارد.

برای نمونه، اگر لقب او به ورزش، مسافرت مربوط می‌شود، این می‌تواند نشانه تمایل قوی به این فعالیت‌ها باشد.

همچنین اگر از عبارت‌هایی مانند مدل، زیبا یا جذاب استفاده می‌کند، می‌توان نتیجه گرفت که او بر ظاهر خودش تمرکز دارد؛ این احتمال هم وجود دارد که در مورد ظاهرش دروغ می‌گوید.

البته اگر از عباراتی مانند «ورزشکاری» یا «درشت‌هیکل» برای توصیف خودش استفاده می‌کند، بدانید که درواقع می‌گوید اضافه وزن دارد، پس گول نخورید.

توجه به این نکته هم جالب است که بسیاری از مردانی که در یک ارتباط اینترنتی فریب خورده‌اند (در قسمت های بعدی کارگاه بیشتر در مورد این مسئله صحبت خواهیم کرد) می‌گویند که زن مورد نظر به آن‌ها گفته است که یک مدل است.

افرادی که از القاب و عبارات محرک جنسی در وب‌سایت‌های غیرجنسی استفاده می‌کنند، احتمالاً به‌دنبال یافتن شریک جنسی هستند و علاقه‌ای به ارتباط طولانی‌مدت ندارند.

اگر به لقب‌هایی برخوردید که شامل اهریمن، شیطان، کشتن، مرده، آشوب، ترور است یا زبانی که با خشونت، ضرب و جرح همراه است، می‌تواند نشانه خشم فروخورده یا افکار شرارت‌بار باشد. در این صورت باید از او فاصله بگیرید؛

اگر در مورد لقب یا نامی پرسیدید که برای خود انتخاب کرده است و ناراحت، عصبی یا تدافعی شد (یا بدتر از آن، از دادن هرگونه توضیح امتناع کرد)، نشانه آن است که باید دکمه حذف را بزنید.

مطرح کردن سریع مسائل جنسی

بسیاری از افراد در مورد مسائل و رفتارهای جنسی و دیگر روابط صمیمانه زودتر از موعد شروع به صحبت می‌کنند تا میزان تمایل شما را بسنجند.

حرف آن‌ها را قطع کنید و موضوع را سریع تغییر دهید، اگر او روی رفتار خود پافشاری کرد، دکمه حذف را بزنید و بلاکش کنید.

افرادی که با صداقت دنبال ازدواج و روابط زناشویی هستند، همان ابتدا مسائل جنسی را مطرح نمی‌کنند، بلکه زمانی را به شناختن شما اختصاص می‌دهند.

در مورد زمان‌هایی هوشیار باشید که جهت‌گیری مکالمه ناگهان به سمت مسائل جنسی می‌رود و انگار به‌سوی رابطه جنسی تلفنی یا اینترنتی کشیده می‌شوید.

شاید این روش طرف مقابل برای ارضای جنسی و سرگرم کردن خودش باشد و این به قیمت سوءاستفاده از شما تمام می‌شود؛ اجازه ندهید به این شکل ازشماسوءاستفاده شود.

تحت هیچ شرایطی هرگز نپذیرید که عکس‌های تحریک‌آمیز یا عریان خود را برای کسی بفرستید. ممکن است از این عکس‌ها برای اخاذی پول از شما استفاده کنند و درنهایت اعتبار و آبروی شما از بین برود.

احساس گناه

وقتی کسی از ترفندهای ایجادِ احساس تقصیر و گناه استفاده می‌کند تا در شما احساس بد ایجاد کند چون به او اصلاً یا سریع پاسخ نداده‌اید و کم با او تماس گرفته‌اید؛

درواقع تلاش می‌کند بر شما کنترل احساسی پیدا کند تا بهتر از شما استفاده کند. اغلب اوقات افراد باحسن نیت و باملاحظه در این تله می‌افتند، زیرا دوست ندارند کسی را برنجانند و به دوست داشته شدن نیاز بسیار دارند.

این اشتباه را مرتکب نشوید. اگر کسی، مخصوصاً کسانی که نمی‌شناسید یا کسی که تازه با او آشنا شده‌اید، به‌صورت آنلاین شما را بازخواست یا سعی می‌کند در شما احساس گناه ایجاد کند، دکمه حذف را بزنید و هرچه زودتر او را بلاک کنید.

عکس‌هایی که دروغ می‌گویند

همیشه وقتی به عکس کسی نگاه می‌کنید از پس‌زمینه و محیط آن نکته‌برداری کنید.

کسانی که شما را با ثروت خود تحت تأثیر قرار داده‌اند، اما برای شما عکسی ارسال کرده‌اند که در خانه‌ای با اسباب و اثاثیه کم است، احتمالاً به شما دروغ می‌گویند.

افرادی که به شما می‌گویند فرزند ندارند، اما عکس خود را با وسایل نوزاد در پس‌زمینه برای شما ارسال می‌کنند، احتمالاً مردانی متأهل هستند که دنبال کمی خوش‌گذرانی می‌گردند.

دروغگوهای سایبری

اگر مردی عکس‌هایی می‌فرستد که او را در کنار زنانی نشان می‌دهد که اعضای خانواده‌اش نیستند، احتمالاً روابطی دارد و این روش نه‌چندان زیرکانه اوست برای نشان دادن یک شخصیت جذاب.

این نوع افراد با این عکس‌ها می‌خواهند درواقع بگویند که اگر شما به زیبایی زنانی نیستید که در این عکس هستند، وقت خود را تلف نکنید.

اگر او در این عکس نیمه‌برهنه است یا عکس‌ها تحریک‌آمیزاند، اولین چیزی که در ذهن اوست استفاده از شماست.

اگر او هیچ عکسی ندارد، احتمالاً فردی مغرور یا برجسته است یا تلاش می‌کند چیزی را پنهان کند.

همچنین ممکن است عزت‌نفسش پایین باشد و احساس کند به اندازه کافی جذاب نیست که عکس خود را ارسال کند.

اگر عکس بیش از اندازه حرفه‌ای است، او بسیار خوب به نظر می‌رسد یا هیچ عکس معمولی ارسال نمی‌کند، مراقبت باشید. ممکن است این عکس اصلاً عکس او نباشد.

توجه ویژه به لباس افراد (سبک لباس پوشیدن، مد لباس و غیره) می‌تواند به شما نشانه‌هایی از حدود زمانی ارسال و سن ارسال‌کننده بدهد.

باید در آشنایی‌های آنلاین یا تلفنی، در اولین فرصت طرف‌ها با هم ملاقات کنند.

اگر یک‌طرف بهانه آورد و ملاقات را لغو کرد، این علامتی هشداردهنده است که می‌گوید باید رابطه قطع شود

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

27 − 23 =

بستن
بستن